Geoblog.pl    martaszpala    Podróże    kawałek życia w Azji Południowo-Wschodniej    Łódź, góry, świątynie, mnisi i parasolki!

Łódź, góry, świątynie, mnisi i parasolki!

Laos
Laos, Luang Prabang

Płynęłam po Mekongu!!!

wreszcie mi się udało to o czym marzyłam:) Cisza spokój, tylko ja, łódź, kapitan, Mekong i góry:)

wczoraj i dzisiaj zwiedziłam dalsze zakamarki Luang Prabang i dotarłąm do jego najwyżej położonej świątyni Wat Paphonphao Vacnaram, która ma 4 poziomy (wspinam sie po coraz węższych drabinkach, aż na szczycie jest tak malutkie pomieszczenie z rzeźbą mnicha, że nawet wyprostować się nie da). Ale najciekawiej prezentuję się z zewnątrz jako złota świątynia na zielonym wzgórzu.
Znów poznałam paru mnichów, obeszłam jedną wioskę i prażyłam się w słońcu przy chyba ponad 40 stopniowym upale.

A jak radzą sobie tutaj ludzie?? - parasolki - wszędzie parasolki!
Czy ktoś idzie, czy ktoś jedzie motorem czy rowerem oslania się parasolką trzymaną w ręcę! Przepięknie to wygląda! Zobaczcie na fotach!

lajkakosmita
lajkakosmita - 2011-05-18 19:26
Wróciłam z Laosu w październiku i jeśli chcesz prawdziwego Loasu bez turystów polecam Phongsali, a po drodze tam bardzo fajną wioskę Muang Ngoi do której łatwo dostać się (tylko łodzią) z Luang Prabang albo Nong Kiew.

Gorąco polecam i pozdrawiam =)

martaszpala
martaszpala - 2011-05-18 20:27
Tak, dzięki, słyszałam o tym, i o kilkudniowym płynięciu Mekongiem (tego bym chciała najbardziej) ale ja już tym razem nie wyrobię - niebawem powrót i cieszę się, że w ogóle udało mi się do Laosu dotrzeć:D

Pozdrawiam!

Zasoby: 62 wpisy62 97 komentarzy97 587 zdjęć587 4 pliki multimedialne4