Geoblog.pl    martaszpala    Podróże    kawałek życia w Azji Południowo-Wschodniej    miasto z drzewami na sprzedaż

miasto z drzewami na sprzedaż

Tajlandia, Pitsanoulok

Pierwsze wrażenie - dość szaro, długie ulice z byle jakimi sklepikami, ale gdy znajduje sobie guest house okazuje się, że bardzo blisko mam uroczą okolicę z rzeką Nan, nad którą pełno restauracyjek (raczej dla tubylców) i kwiatów.

Przy wieczornym spacerze zaskakuje mnie tutejszy bazar - coś co zwykle staram się omijać, ale tutaj mało ludzi, można iść i oddychać:) Poza tym czym oni handlują! - drzewami, całe mnóstwo stoisk z ddrzewkami dość wysokimi, przy pierwszym sprzedający je Taj wyleguje się na hamaku rozpiętym na 2 z tych drzewek. Następnie są kwiaty - feria zapachów, do tego za chwilę dochodzą kadzidełka. Dalej już jedzonko, ale też ładne i ładnie pachnące!! (dużo ciekawych owoców i ryb). Potem strzelnica z balonami, a w samym środku przedstawienie, gdzie romantycznie śpiewa różowo ubrana Tajka, a dookoła niej tańczą 4 dziewczynki w złotych diademach.
Sympatycznie, sami Tajowie i nie pada!! :)

ceta
ceta - 2011-05-10 04:33
Marta,,,,,, u mnie ściana deszczu!!! zaraz mnie coś trafi ;p ;p ;p

martaszpala - 2011-05-10 09:36
U mnie akurat dziś słonko pali od rana, ale sprawdzałam i w Kambodży dużo lepsze prognozy na następne dni - może uderzysz ze mną??

BoRa
BoRa - 2011-05-16 20:23
Jesteście dziewczyny niesamowite i pięknie opisujecie swoje podróże. pozdrawiam i dodaję do obserwowanych.

martaszpala - 2011-05-17 08:31
Dzięki wielkie!!! :)
też dodaję:) bo widzę - kawał świata Pani zwiedziła, także ciekawe miejsca w Polsce!
Pozdrowionka!!

BoRa
BoRa - 2011-05-20 19:33
No błagam, tylko nie Pani!!! przesyłam buziaki i z zaciekawieniem czytam dalej :-)

martaszpala - 2011-05-21 08:14
Okie dokie:D Buziaki!!!